شومیز.com جدید

آگوست 2021
د س چ پ ج ش ی
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

شومیز.com جدید

ما در این پست سایت شیک فصل درباره شومیز.com جدید صحبت می کنیم.

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

کلمه ی شومیز با خاستگاه فرانسوی (Chemise), در همان زبان گستره وسیعی از انواع لباس های بانوان را شامل می‌شود. اما این کلمه در زبان فارسی به یک نوع لباس خاص زنانه گفته می‌شود که در ابتدا به شکل آستین بلند و با دکمه های وسط ، به سبکی کلاسیک و ساده طراحی می‌شدند اما اکنون آنها را در طرح ها و متریال های بسیار متنوعی می‌توانید پیدا کنید. این نوع لباس هم‌زمان با مانتوهای جلوباز و به عنوان مکملی در زیر آنها وارد فرهنگ پوشش بانوان ایرانی شد.

شومیز ها اکنون یک آیتم پرکاربرد در استایل های مهمانی، کژوال و رسمی به حساب می‌آیند و هم با دامن، شلوار و سرهمی ترکیب های خوبی را می‌سازند. به همین دلیل طراحان لباس، توجه زیادی به ایجاد تنوع در مدل های مختلف شومیز داشته اند. در این مقاله به بررسی چند مدل جدید شومیز اعم از شومیزهای مجلسی، شیک، حریر، ترک و … می‌‌پردازیم.

مدل جدید شومیز ۲۰۱۹

پست های تصادفی

شومیزها به دلیل پوشیده بودن و مطابقت با مسائل فرهنگی مربوط به پوشش، در ایران بسیار پرطرفدارند و افراد زیادی، این لباس را در کنار شلوار یا دامن در مراسم های مهم و مهمانی ها انتخاب می‌کنند.

در یک مدل جدید شومیز مجلسی، در قسمت شانه ها اپل کار گذاشته می‌شود. این مدل شومیز که یادآور سبک پوشش بانوان دهه ۶۰ ایران است، با دامن کوتاه یا شلوار چسبان، استایل مهمانی خوبی را می‌سازد.

 

مدل پرطرفدار و جوان پسند بعدی، شومیز های پشت بازی هستند که در پایین کمر گره می‌خورند. این شومیزها را می‌توانید با شلوار یا دامن های جین کوتاه، موهای گوجه ای، چکمه های بلند اکسسوری های ظریف ترکیب کنید.

مدل بعدی، شومیزهای جلو بسته ای هستند که در قسمت جلوی لباس، با بندهای ضربدری بسته می‌شود و قسمت میانی کمر، از بخش بالا و پایین آن تنگ تر می‌شود. این مدل را در کالکشن های بهاره ی برندهای مطرح دنیا می‌توانید پیدا کنید. به علاوه چین داشتن پایین لباس، یکی از ترندهای جذاب و دخترانه ی امسال است.

 

 

اگر امسال به مدل شومیزهای مجلسی بازار توجه کرده باشید، احتمالا این مدل یقه (عکس پایین) را زیاد دیده اید. در این مدل یقه، قسمت پایینی آن به شکل یقه هفتی باز طراحی شده و قسمت دیگر، به شکل دکمه دار یا ساده دور گردن بسته می‌شود. به دلیل مدل خاص این یقه پیشنهاد می‌کنیم از اکسسوری های گردنی استفاده نکنید و به جای آن، گوشواره های شیک و کوتاه را جایگزین کنید.

شیک تر باشید  شومیز shomiz

مدل های جدید شومیز مجلسی

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

شومیزهای یقه گرد که در آنها یک قسمت شنل مانند روی لباس دوخته می‌شود، برای کسانی که به دنبال استایل های شیک و باوقار می‌گردند بسیار مناسب است. این لباس نیز مانند مدل قبلی، چون بالاتنه شلوغ و پرکاری دارد بهت است بدون اکسسوری گردنی پوشیده شود.

مدل های جدید شومیز مجلسی

 

استفاده از پارچه های گلدوزی شده، یکی از شیوه های جدید در طراحی دم آستین یا قسمت پایین شومیزهای مجلسی است. این مدل آستین را معمولا به شکل کلشون می‌بینیم که جذابیت فوق العاده ای دارد. اکسسوری های دست دوز و سنتی انتخاب خوبی برای این مدل شومیزهای تقریبا ساده هستند.

 

علاوه بر مدل های قبلی، اکثر شومیزهای حریر به دلیل پارچه لخت و شیکشان در کتگوری شومیزهای مجلسی قرار می‌گیرند که ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

شومیز های حریر در رنگ های کم‌رنگ و پاستلی، انتخاب های خوبی برای مهمانی ها و دورهمی ها به حساب می‌آیند. در مدل های جدید شومیز حریر، مدل یقه حلزونی شلوغ و آستین های بلند و کلوش را زیاد می‌بینیم. این شومیزها را با یک دامن یا شلوار چسبان رنگ تیره امتحان کنید.

مدل های جدید شومیز حریر

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

یک مدل جدید شومیز، باز گذاشتن یکی از درزهای آستین حین دوختن آن است طوریکه قسمتی از دست از زیر لباس معلوم می‌شود. این مدل آستین را در شومیزهایی که کمی گشاد و آزاد می‌ایستند می‌بینیم. شلوارهای چسبان فاق بلند برای ترکیب با شومیزهای آزاد گزینه های مناسبی اند.

مدل های جدید شومیز

 

در یک مدل دیگر، قسمتی از آستین شومیز که باز می‌ماند را با تکه هایی از پارچه ی لباس به شکل پاپیونی به یکدیگر وصل می‌کنند یا از گیره های فلزی بزرگ استفاده می‌کنند و یا در ساده ترین حالت، آن قسمت را چند دکمه ساده کار می‌گذارند. این حالت بهتر است روی شومیز های جلوبسته اجرا شود که تعداد زیاد دکمه ها، توی ذوق نزند.

 

 

یک مدل جدید دیگر از شومیزهای حریر، تزئین گل های برجسته روی یقه است. این گل ها بیشتر روی مدل یقه های بسته به کار برده می‌شوند و هرچه تعدادشان بیشتر باشد، جلوه ی زیباتری دارد. می‌توانید با این شومیزها، کفش هایی بپوشید که آنها هم تزئین گل برجسته دارند.

 

 

آستین های کوتاه چین دار که به شکل گشاد دوخته می‌شوند یکی دیگر از مدل های پرطرفدار است. این مدل شومیز انتخاب مناسبی برای پوشیدن زیر سرهمی های جین در فصل تابستان است.

 

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

مدل های جدید شومیز حریر

 

مدل های جدید شومیز حریر

 

شومیز حریر مدل یقه پلیسه، یکی از مدل هاییست که به خانم ها در سن بالاتر توصیه می‌کنیم. علاوه بر آن، مدل یقه پلیسه یک مدل رسمی و فرمال است که می‌توانید در مهمانی های مهم آن را بپوشید. این مدل اگر با سر آستین های مچی مردانه همراه باشد، برای پوشیدن زیر کت های مجلسی نیز انتخاب خوبی است.

شیک تر باشید  شومیز.comمجلسی

 

 

مدل های جدید شومیز حریر

 

مدل بعدی، شومیزهای حریری هستند که به شکل یقه پاپیونی طراحی می‌شوند. رنگ سفید این شومیز یکی از آیتم های ضروری کمد به نظر می‌رسد که تقریبا با هر لباس دیگری ترکیب خوب می‌سازد. به علاوه برای پوشیدن زیر مانتوهای مجلسی بهاره نیز انتخاب بسیار مناسبی‌ست.

 

 

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

 

آخرین مدل شومیز حریری که به معرفی آن می‌پردازیم، شومیز حریر یقه هالتر با آستین های پفی است که در قسمت مچ تنگ می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این مدل را با موهای دم اسبی و گوشواره های پهن و بزرگ ترکیب کنید.

 

 

پارچه های راه راه عمودی که با خطوط باریک آبی، سرمه ای و مشکی طراحی شده‌اند را فصل گذشته در کالکشن برندهای فست فشن ترکی زیاد دیده‌اید. به علاوه، گلدوزی روی این پارچه ها نتایج چشمگیری به همراه دارد. شومیزهای راه راه گلدوزی شده یکی از ترندهای اصلی بهار ۹۷ و ۹۸ را تشکیل می‌دهند. این شومیزها برای ساخت استایل های کژوال بهاره و تابستانه بسیار مناسب هستند و در استایل های ایرانی، می‌توانید آن را با یک سارافن نخی سبک همراه کنید.

مدل های جدید شومیز ترک

 

شومیز Off-the-shoulder، مدل جدید دیگری‌ست که برندهای ترکی به شدت به آن توجه نشان داده اند. این مدل نیز مثل شومیز گلدوزی، بیشتر برای استایل های کژوال و بهاره مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کنار شلوار جین اسکینی یا مام‌استایل ترکیب خوبی می‌سازد. توجه کنید که این مدل در دسته بندی شومیز های اسپرت قرار می‌گیرد و نباید در مراسم های مهم و رسمی از آن استفاده شود. مگر اینکه پارچه مصرفی از نوع حریر، ساتن، اطلس و یا کرپ مجلسی باشد.

 

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

مدل های جدید شومیز ترک

 

مدل جذاب و پرطرفدار بعدی که اکنون به آن می‌پردازیم، یک مدل شومیز یقه بلیزری است که از یک سمت آن بند بلندی به دور تنه پیچیده می‌شود و روی کمر پاپیون می‌شود. این مدل که معمولا با آستین های چین چین و پف دار دیده می‌شود هم برای ایونت های رسمی و هم استایل های روزانه کاربرد دارد. توجه کنید که به خاطر مدل خاص یقه این شومیز، اکسسوری ها دوبرابر به چشم می‌آیند و باید انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشید.

مدل های جدید شومیز ترک

 

شومیز‌ لی را می‌توان یکی از ضروریات کمدهای دخترانه نامید. چرا که تقریبا با هر پوشیدنی دیگری می‌تواند ترکیب خوبی بسازد و گزینه بسیار مناسبی برای قرار گرفتن در زیر مانتوهای جلوباز بهاره و پالتوهای زمستانه است.

اگر قصد پوشیدن شومیز لی با شلوار جین را دارید بهتر است از کمربندی با رنگ متضاد و مخالف استفاده کنید.

 

شومیز های بلند را هم بدون شلوار به شکل تکی و هم با شلوار و جوراب شلواری می‌توانید ترکیب کنید. یک مدل شومیز جدید بلند، نوع اورسایز با پترن اسکارف (طرح های پر و شلوغ) است که می‌توانید نیمی از آن را مانند تصویر در شلوار ببرید و نیم دیگر را روی شلوار بیندازید. این لباس برای استایل های روزانه فصل های بهار و پاییز مناسب است. عینک گربه ای ، اکسسوری های مسی و کیف چرم کمری می‌توانند ترکیبات همراه این استایل را تشکیل دهند.

شیک تر باشید  گالری شومیز

مدل های جدید شومیز بلند

 

 

 

شومیزهای بلند از جنس ابریشم یا Silk که در رنگ های روشن طراحی می‌شوند برای ترکیب با شورتک های جین یا نخی در فصل تابستان بسیار مناسبند. مدل موی گوجه ای یک انتخاب مناسب برای همراهی با لباس های اورسایز است.

مدل جدید شومیز ۲۰۱۹

شومیز.com جدید
شومیز.com جدید

یک مدل شومیز بلند دیگر که می‌توانید آن را با شلوار در محیط کار یا دانشگاه نیز بپوشید، شومیزهای نخی بلند و گشاد ساده ایست که اغلب تزئین گلدوزی یا سوزن دوزی را دارند.

این مدل یکی از جدیدترین های مارکت شومیز و مانتوی ایران است که می‌توانید به شکل تکی یا همراه جوراب شلواری نیز آن را بپوشید.

مدل جدید شومیز ۲۰۱۹

 

اگر یکی از شومیزهای مخمل ترند شده که دور یقه و سرآستین طرح داری دارند را حتی با قیمت بالایی خریداری کنید از این کار پشیمان نمی‌شوید. چرا که این لباس آپشن های زیادی را برای ساخت استایل کژوال و مهمانی در اختیار شما قرار می‌دهد. در فصل بهار می‌توانید این لباس را با یک کفش پاشنه بلند هم‌ رنگ در مهمانی ها بپوشید و در فصل زمستان آن را همراه با یک کت تدی یا پشمی با شلوار جین به تن کنید. این لباس به دلیل ماهیت بوهو استایلش، با موهای باز و اکسسوری های بزرگ و شلوغ هماهنگ می‌شود.

مدل جدید شومیز ۲۰۱۹

 

بلوز (پوشاک)

منبع:از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بلوز (به انگلیسی: Blouse) نوعی لباس گشاد است برای پوشش بالاتنه که در گذشته توسط کارگران، دهقانان، هنرمندان، زنان و کودکان پوشیده می‌شد گفته می‌شود. این لباس به گونه‌ای بود که در کمر به وسیلهٔ تسمه یا کمربند بسته می‌شد و حالتی شل و آویزان به خود می‌گرفت. امروزه بلوز عموماً برای لباس زنان کاربرد دارد اما برای بعضی از لباس‌های مردانه گشاد و لباس‌های نظامی نیز به کار برده می‌شود.

امروزه در لباس مردانه بلوز همان تی شرت ولی آستین بلند نازک هست که مخصوص فصل بهار و تابستان است که یا یقه گرد یا یقه هفت در انواع مدلهای ساده و طرح دار با رنگ ویا تکه‌های پارچه ویا یک جیب تزیینی سمت چپ سینه و همچنین دارای مدلهای گشاد و لانگ نیز هست

پیدایش کلمه

بلوز (blouse) وامواژه‌ای فرانسوی است که احتمالاً از بازگشت جنگجویان صلیبی به وجود آمده است. این سربازان لباسی به نام پیراهن لوئیزیانا که آبی رنگ بود وانها را در برابر گرد و غبار محافظت می‌کرد و تغییر نام آن به خاطر شهر پلوزیوم در مصر که محل استفاده ان بوده‌است

شومیز.com جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شومیز.com جدید

© ۲۰۱۹ تمامی حقوق متعلق به فروشگاه اینترنتی شیک فصل می‌باشد.